Pokémon Go – požadavky

pokemon go požadavkyVětšina z nás určitě zaregistrovala vzkříšení Pokémonů opravdu ve velkém. Chcete si také zahrát? Nebojte, je to zdarma.

A určitě Vás potěší, že požadavky na zařízení, na kterém budete Pokémon Go hrát, jsou vlastně docela nízko u země.

Jaký tedy by měl být ideální mobil, s nímž si užijete spoustu hodin skvělé zábavy a lovení digitálních zvířátek?

Požadavky na OS – Minimálně s Android 4.4

Pokud máte mobilní telefon s operačním systémem Android (asi jako většina uživatelů, ale nebojte, Pokémony si „zapaříte“ i s iOS), nezbytné minimum je verze 4.4 a vyšší. Rozlišení displeje by mělo být minimálně 720 x 1280 pixel.

Mobily s procesory Intel Atom Vás přivítají černou obrazovkou, jinými slovy, bohužel na nich nepůjde tahle skvělá hra spustit. Takže třeba s Lenovo P90 Pro si zábavu neužijete…

Zapněte si GPS a pořiďte datový balíček. Silné internetové připojení, které nepadá – to je důležité pro plynulou hru, jinak si to prostě ani zdaleka nevychutnáte.

Budou stačit data na mobilu?

Asi jako když se neustále „seká“ nějaká oblíbená PC hra. Nervy, bouchání pěstí do stolu a tak podobně.

Požadavky na vybavení mobilního telefonu ale moc vysoké nejsou, nezbytným minimem je tu jen tak mimochodem 2 GB RAM. A mimochodem, iOS podpoří všechny iPhony od verze číslo pět.

Dejte si jen pozor, abyste hráli hru bezpečně. Existuje řada případů, kdy došlo k ublížení na zdraví – při přecházení vozovky nebo tak podobně. Dívejte se pořádně kolem sebe, dopřejte si mezi herními akcemi trochu pauzu. Je to velmi důležité!