Kdy bude Pokémon GO konečně dostupný v Evropě a jak ho zatím nainstalovat?

pokemon-go-v-crHra Pokémon GO postupně dobývá svět. Své příznivce má i v České republice a ve světě už si našla také odpůrce. Ano, není divu, že už toho někteří mají opravdu dost.

Je toho plný internet a ani offline se pomalu nemluví o ničem jiném. A když už si od toho chcete trochu odpočinout a vydáte se ven, nakonec jen potkáte lidi zírající do obrazovek, jak venku loví Pokémony. A to prosím hra u nás ještě ani oficiálně nevyšla.

Hra Pokémon GO byla zveřejněna 6. července 2016 v Austrálii, USA, Japonsku a na Novém Zélandu. Hitem se stala prakticky okamžitě a po celém světě.

Oficiálně sice k dispozici není, ale jde ji nainstalovat i neoficiálními způsoby. Sice to není úplně bezpečné, ale lidé to riskují.

Kdy bude konečně v ČR a proč jim to tak dlouho trvá?

Popravdě řečeno hra už v ČR dávno mohla být, jenže tvůrce Niantic musel vypuštění do světa pozastavit, protože se objevily problémy se servery.

Pokud už máte hru nainstalovanou, můžete si skutečně občas všimnout chybového hlášení, že je chyba na serveru, ať chvíli počkáte.

Servery zřejmě nebyly stavěné na takovou zátěž. To je tedy důvod, proč musíme stále čekat.

Pokémon GO by se měl dostat do Evropy a Asie během několika dní. Žádné konkrétnější datum bohužel známé není, společnost Niantic se k tomu vůbec nevyjádřila.

Jak se dá hra nainstalovat už teď?

pokemon-go-downloadJde to, ale mohou se objevit problémy. Pravděpodobnost, že se něco špatného stane, je však docela malá. Nemáte se čeho obávat, Pokémon GO si neoficiální cestou nainstalovaly už miliony lidí po celém světě.

Postup je rozdílný podle toho, zda vlastníte telefon se systémem Android nebo iOS.

Instalace a download pro Android

Instalace a download pro AndroidProtože se aplikace nenachází na Google Play, musíte nejdříve v nastavení povolit instalaci aplikací z neznámých zdrojů. Najdete to v Nastavení – Zabezpečení – Neznámé zdroje.

Pak už stačí si jen stáhnout APK soubor.

Zkuste to například ze serveru APKmirror.com přes červené tlačítko Download APK.

Po stažení soubor otevřete a zahajte tak instalaci. A je hotovo.

Na Androidu si dejte obzvlášť pozor na to, odkud aplikaci stahujete. Po internetu se totiž šíří verze, v níž je schovaná škodlivá aplikace, přes kterou piráti získají úplnou kontrolu nad vaším zařízením.

Pokud si chcete otestovat, zda jste si stáhli bezpečnou verzi, podívejte se na oprávnění hry. Chce-li vaše aplikace Pokémon GO číst a psát SMS zprávy nebo telefonovat, jedná se o škodlivou verzi, kterou byste měli okamžitě odinstalovat.

Instalce a download pro iOS a iPhone

První možnost

pokemon-go-ios-iphonePrvní možnost je o něco jednodušší, nemusíte si kvůli ní zakládat žádný nový účet. Načtěte si v iPhonu tuto stránku a klikněte na modré tlačítko Download now.

Stránka se vás zeptá, zda máte jailbreak či nikoliv (pokud nevíte, o co jde, vyberte variantu bez jailbreaku, to bude určitě váš případ).

Všechno potvrďte, otevřete stránku v App Store a dejte instalovat. Počkejte, než se hra nainstaluje. Nejspíš to bude chvíli trvat, protože server je dost přetížený. Stav uvidíte klasicky na domovské obrazovce, jako když instalujete jakoukoliv jinou aplikaci.

Když se pokusíte pak hru spustit, objeví se vám hláška o nedůvěryhodném vývojáři. Běžte proto do Nastavení – Obecné – Profily & správa zařízení a u vývojáře Yestech Technology Joint StocK Company klikněte na Důvěřovat. Pak už to půjde.

Druhá možnost

Instalace je možné docílit přes App Store některé ze zemí, kde už je aplikace dostupná. Otevřete App Store ve svém iPhonu, dole klikněte na své Apple ID a odhlaste se.

Klikněte na tento odkaz, který vede na australský App Store, vyberte Změnit obchod, čímž se přepnete do australské verze. Aby vám hra šla stáhnout, musíte po kliknutí na Stáhnout vytvořit nové australské Apple ID. A je hotovo.

Jak vidíte, není na tom nic složitého. Pokémony můžete lovit i vy.
Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function zemanta_related_posts() in /data/web/virtuals/391/virtual/www/domains/pokemania.cz/wp-content/themes/basic/content.php:69 Stack trace: #0 /data/web/virtuals/391/virtual/www/domains/pokemania.cz/wp-includes/template.php(724): require() #1 /data/web/virtuals/391/virtual/www/domains/pokemania.cz/wp-includes/template.php(671): load_template('/data/web/virtu...', false) #2 /data/web/virtuals/391/virtual/www/domains/pokemania.cz/wp-includes/general-template.php(168): locate_template(Array, true, false) #3 /data/web/virtuals/391/virtual/www/domains/pokemania.cz/wp-content/themes/basic/single.php(6): get_template_part('content', '') #4 /data/web/virtuals/391/virtual/www/domains/pokemania.cz/wp-includes/template-loader.php(98): include('/data/web/virtu...') #5 /data/web/virtuals/391/virtual/www/domains/pokemania.cz/wp-blog-header.php(19): require_once('/data/web/virtu...') #6 /data/web/virtuals/391/virtual/www/domains/pokemania.cz/index.php(17): require('/data/web/virtu...') in /data/web/virtuals/391/virtual/www/domains/pokemania.cz/wp-content/themes/basic/content.php on line 69
WordPress › Chyba

Na webu došlo k závažné chybě.

Přečtěte si informace o ladění ve WordPressu.