Jaká nebezpečí přináší Pokémon GO

Možná se to nezdá, ale hra, která pobláznila svět, má také negativní dopady. Denně přibývají zprávy o tom, jak kvůli Pokémonům někdo trpí, umírá, ztrácí soukromí apod. Nezpůsobujete hraním také někomu potíže? Nebo dokonce sami sobě?

Negativních důsledků je snad více než těch pozitivních. Samozřejmě je super, že Pokémoni aspoň vytáhnou lidi do ulic a pomohou jim poznávat místní památky. Ale…

Nedostatečná pozornost

Pokémoni vás doslova vtáhnou do obrazovky. Musíte sledovat, kde se hýbe listí, kolik kilometrů zbývá ujít pro vyvinutí vajíčka a zda se blížíte k dalšímu Pokémonovi.

Na koukání kolem sebe prostě není čas. Nezřídka kdy se tak stává, že lidé narazí do lampy pouličního osvětlení (to je ještě ten lepší případ), nerozhlíží se na silnici apod.

Jeden muž například spadl do příkopu a zlomil si ruku, jiný si nevšiml, že je na konci mola, a skončil ve vodě – sice to přežil, ale utopil se mu mobil.

Vůbec nejhorší je to při řízení automobilu. Hra je docela chytrá, a pokud ji máte spuštěnou v autě nebo na kole, nepočítá vám ušlou vzdálenost, takže vajíčka v inkubátoru se vám nevyvinou.

pokemon-go-nebezpeciPokémony ale chytat jde, když jedete dost pomalu a stíháte sledovat tu cestu. A to je právě ten problém.

Je prakticky nemožné to stíhat a hrát Pokémon GO za jízdy je hazard s vlastním životem.

Po internetu už koluje obrázek s fotkou dálnice, na které informační panel hlásí Don’t Pokémon and Drive!

Pokémoni, Pokéstopy a tělocvičny na nevhodných místech

Tvůrci hry nemají moc úcty k místům, která by bylo lepší nepokoušet. Pokémon se může objevit doslova kdekoliv. Hráči si z toho většinou dělají legraci, ono je to nakonec opravdu docela vtipné, když se vám objeví Pokémon na záchodě nebo na zadku vaší přítelkyně. Ale jsou i horší případy.

Například v Muzeu holocaustu ve Washingtonu se nachází celkem tři Pokéstopy a návštěvníci tam často chodí za tímto účelem.

V pondělí tam dokonce jeden z nich použil návnadu, díky které se to tam Pokémony jen hemžilo. Některé zpravodajské portály si z toho dělají legraci a píšou, že se v Muzeu holocaustu objevil pokemon-go-jak-hratplynový Pokémon (všichni jsou nějakého typu – plynový, vodní atd.).

Problémy s vášnivými hráči zná i Boon Sheridan z Massachusetts. Na místě, kde bydlí, kdysi stával kostel.

Tvůrci hry zřejmě použili nějakou starší mapu, na které se kostel ještě stále nachází, protože tam umístili tělocvičnu.

Možná víte, že tělocvičny, které hráči obsazují a kde spolu bojují, jsou právě u významných památek (kostely, sochy, morové sloupy, …). Chudák Boon Sheridan se občas nemá jak dostat domů, protože auta hráčů stojí na jeho příjezdové cestě. Má také strach z toho, co si o něm asi myslí sousedé, kteří Pokémon GO neznají.

Okradení po vylákání na lov

Popularity Pokémonů využívají chytří zloději. Na odlehlé místo, kam normálně nikdo moc nechodí, umístí tzv. maják, který funguje jako vábidlo.

Spousta Pokémonů na jednom místě pak přiláká hráče a zloděj využije toho, že v blízkosti není ani noha, a okrade ho. Jiní důmyslní zloději takhle vylákají hráče ven a pak jim vykradou dům. Pokud tedy potkáte místo s podezřelým výskytem Pokémonů, mějte se na pozoru.

Škody na telefonu

Hrou Pokémon GO může utrpět také váš telefon. Velkým problémem, na kterém prý vývojáři už pracují, je výdrž baterie.

Hra neuvěřitelně vybíjí baterii, a tak je lepší vydat se na lov s powerbankou. Podobně problematické je, že vyžaduje mobilní datové připojení k internetu. Dá se očekávat, že vzhledem k nadšení, spousta lidí překročí svůj limit a bude platit.

pokemon-go-pokestopy

Úplně nejhorší je však riziko ovládnutí telefonu hackery. Jelikož hra stále není dostupná po celém světě, stahují si ji lidé z neoficiálních zdrojů.

Po internetu se bohužel šíří i jedna verze pro Android, ke které je připojená škodlivá aplikace umožňující hackerům ovládat infikovaný telefon.

Chcete-li zjistit, zda takovou verzi náhodou taky nemáte, podívejte se na oprávnění aplikace Pokémon GO. Ta škodlivá verze má oprávnění například číst a psát SMS zprávy, uskutečňovat hovory apod.

Negativních dopadů bychom mohli jmenovat více (bolavé nohy z chození, plýtvání času policie, která musí neustále řešit malichernosti ve spojitosti s Pokémon GO, ztrátu zaměstnání, zranění). Některé nestojí za řeč, jiné jsou docela vážné.

A jak hrajete Pokémon GO vy? Jste ohleduplní k sobě a svému okolí?
Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function zemanta_related_posts() in /data/web/virtuals/391/virtual/www/domains/pokemania.cz/wp-content/themes/basic/content.php:69 Stack trace: #0 /data/web/virtuals/391/virtual/www/domains/pokemania.cz/wp-includes/template.php(724): require() #1 /data/web/virtuals/391/virtual/www/domains/pokemania.cz/wp-includes/template.php(671): load_template('/data/web/virtu...', false) #2 /data/web/virtuals/391/virtual/www/domains/pokemania.cz/wp-includes/general-template.php(168): locate_template(Array, true, false) #3 /data/web/virtuals/391/virtual/www/domains/pokemania.cz/wp-content/themes/basic/single.php(6): get_template_part('content', '') #4 /data/web/virtuals/391/virtual/www/domains/pokemania.cz/wp-includes/template-loader.php(98): include('/data/web/virtu...') #5 /data/web/virtuals/391/virtual/www/domains/pokemania.cz/wp-blog-header.php(19): require_once('/data/web/virtu...') #6 /data/web/virtuals/391/virtual/www/domains/pokemania.cz/index.php(17): require('/data/web/virtu...') in /data/web/virtuals/391/virtual/www/domains/pokemania.cz/wp-content/themes/basic/content.php on line 69
WordPress › Chyba

Na webu došlo k závažné chybě.

Přečtěte si informace o ladění ve WordPressu.