Jak fungují tělocvičny v Pokémon GO a jak vyhrát bitvu?

Hru Pokémon GO snad ani není potřeba představovat. Má více uživatelů než Twitter a Facebook, slyšel o ní už každý, lidé si kvůli ní lámou nohy, přichází o práci, chodí desítky kilometrů, kupují nové telefony a dělají různé další šílenosti a zbytečnosti.

Je to pár dnů, co přišla první vlna vášnivých hráčů. Většina z nich se už dostala do pátého levelu, který je zlomový. Jakmile postoupíte na pětku, začnete potkávat lepší Pokémony, které je zároveň těžší chytit, v Pokéstopech vám budou padat lepší itemy a hlavně vám bude otevřen přístup do tělocvičen.

Pokud jste čerstvá pětka, nevíte, jak to v tělocvičně chodí, a chcete se na to nejdřív připravit, než si tam napochodujete, máme pro vás jednoduchý soubor rad.

Kde najít tělocvičnu?

Tělocvična (ve hře nazývána anglicky „gym“) se na mapě nedá přehlédnout. Má největší ikonku, je taková červená a na jejím vrcholu je obvykle usazen nějaký Pokémon. Nespleťte si ji s modrým Pokéstopem.

Tělocvičny se nachází na významných místech – u kašny, památníku, morového sloupu, sochy, kostela, nádraží apod. Pokud tedy žijete někde na okraji města, bude lepší vypravit se do centra. Tam je pravděpodobnost výskytu tělocvičen vyšší.

Jak vstoupit do tělocvičny?

Pokud tělocvičnu vidíte a jste dostatečně blízko, vstoupíte kliknutím na ni. Mějte na paměti, že musíte mít minimálně level pět. Jinak vám jen profesor Willow zobrazí hlášku, že sem prostě ještě nemůžete. Nedělejte si však starosti. Levelu pět se dá dosáhnout za pár hodin chození po městě. Čím více Pokéstopů potkáte a Pokémonů seberete, tím to bude rychlejší.

K jakému týmu se přidat?

Při první návštěvě tělocvičny si budete muset vybrat, k jakému ze tří týmů se přidáte. Vaše volba ovlivní, co budete dělat v různých tělocvičnách.

Na výběr máte ze tří týmů:

  • Červený (Valor)
  • Modrý (Mystic)
  • Žlutý (Instinct)

Každý tým má svého maskota z řad Pokémonů ptáků. Červení mají ohnivého Moltres, modří jsou reprezentováni ledovým Articuno a žlutí mají elektrického Zapdos.

Žlutý tým vede Spark a zaměřuje se na instinkt Pokémonů. Červený tým má na starosti Candela a klade důraz na tradiční výcvik Pokémonů. Modrý tým, který vede Blanche, nejvíc zajímají znalosti o Pokémonech a jejich evolučních formách.

Jelikož je hra stará pár dnů, nikdo se ještě nedostal tak daleko, aby byl schopný říct, jestli má volba týmu na něco skutečně vliv.

Lidé většinou volí podle toho, co si vybrali jejich přátelé, nebo podle oblíbené barvy. Po internetu už se ale šíří různé obrázky, které se posmívají žlutému týmu. Přirovnávají ho například k Internet Exploreru – také je prý zpomalený.

Co se v tělocvičně dělá?

Většina tělocvičen je už obsazena nějakým týmem. Pokud natrefíte na nějakou prázdnou, můžete si ji nárokovat. Jinak jsou tělocvičny především prostorem, kde se bojuje.

Nezáleží na tom, zda patří vám nebo nějaké jiné barvě, bojovat se dá i v domácí tělocvičně, zvýšíte tím její prestiž. A když porazíte nepřítele, třeba se vám podaří získat místo pro sebe.

V tělocvičně svého týmu můžete také nechat nějakého svého Pokémona, který ji bude pomáhat bránit. Nebojte, není to čistě charitativní akce, dostanete za to PokéCoiny, které posílí Pokémony.

Boj v tělocvičně je nejlepší způsob, jak udělat své Pokémony silnějšími a zvýšit jejich úroveň.

Když vyhraju bitvu, je tělocvična moje?

Ne. Vaše vítězství jen vezme tělocvičně „body. Tělocvična má obvykle několik obránců. Váš tým ji získá až tehdy, když srazí „body“ na nulu.

Jak se bojuje?

Smyslem boje je samozřejmě zničit soupeře natolik, aby jeho zdravotní stav klesl na nulu. Chcete-li útočit, klepněte na obrazovku nebo podržte prst a pak táhněte pro speciální útok. Bojuje se vždy 1v1 a po konci bitvy si svého Pokémona můžete vyléčit.

Hlavním klíčem k vypočítání výsledku zápasu je bojová síla Pokémona (údaj CP – combat power) a také jeho typ. Každý Pokémon má jeden nebo dva typy. Například vodní Pokémoni jsou skvělí v boji proti ohnivým atd.

Důležité je vědět, že nevadí, když prohrajete. Co vás nezabije, to vás posílí, a prohrou Pokémoni také nabírají na síle.
Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function zemanta_related_posts() in /data/web/virtuals/391/virtual/www/domains/pokemania.cz/wp-content/themes/basic/content.php:69 Stack trace: #0 /data/web/virtuals/391/virtual/www/domains/pokemania.cz/wp-includes/template.php(724): require() #1 /data/web/virtuals/391/virtual/www/domains/pokemania.cz/wp-includes/template.php(671): load_template('/data/web/virtu...', false) #2 /data/web/virtuals/391/virtual/www/domains/pokemania.cz/wp-includes/general-template.php(168): locate_template(Array, true, false) #3 /data/web/virtuals/391/virtual/www/domains/pokemania.cz/wp-content/themes/basic/single.php(6): get_template_part('content', '') #4 /data/web/virtuals/391/virtual/www/domains/pokemania.cz/wp-includes/template-loader.php(98): include('/data/web/virtu...') #5 /data/web/virtuals/391/virtual/www/domains/pokemania.cz/wp-blog-header.php(19): require_once('/data/web/virtu...') #6 /data/web/virtuals/391/virtual/www/domains/pokemania.cz/index.php(17): require('/data/web/virtu...') in /data/web/virtuals/391/virtual/www/domains/pokemania.cz/wp-content/themes/basic/content.php on line 69
WordPress › Chyba

Na webu došlo k závažné chybě.

Přečtěte si informace o ladění ve WordPressu.