Hra Pokemon Go

Je tomu už dvacet let, kdy nás Pokémoni úplně dostali a vyvolali v nás mánii a hysterii. Tehdy ještě s černobílým displejem.

Na první pohled dětská, ale ve skutečnosti i dospělácká hra byla dosti náročná, ale uměla nabídnout propracovanost a návykovost. Mohli jste je Hra Pokemon Golovit, sbírat a bojovat s nimi.

I přes to, že Pokémoni vycházejí téměř každý rok, o ten pravý návrat se vším všudy se postarala novinka Pokémon Go pro všechny chytré telefony.

Pokemon Go pro Android a iOS

Není hra, o které by se nyní mluvilo více, než právě o Pokémon Go. Jde o velice jednoduchou, ovšem silně návykovou hru pro operační systém android a IOS.

A aby toho nebylo málo, tak hra je dokonce zdarma, což určitě potěší nejednoho fanouška. Pokud chcete rychleji prostupovat hrou, pak si můžete za opravdové peníze koupit tzv. herní měnu.

Jestli jste ten typ hráče, který do her peníze neposílá, třeba už jen proto, že nechcete podvádět, pak jste na tom vlastně nejlépe. Je to z toho důvodu, že o nic nepřijdete, protože se tam časem stejně dostanete.

Nemalým problémem je, že tato hra byla oficiálně schválena pouze ve Spojených státech a Austrálii, tudíž zbytek světa má smůlu.

Dá se Pokemon Go najít na obchodu Play?

Díky netrpělivým fanouškům, kteří odmítli čekat, než se vůbec dostane na povrch datum vydání u nás, existuje způsob, jak si tuto hru neoficiálně zahrát.

Jak nainstalovat Pokemon Go?

Pokud jste majiteli iPhone, pak stačí pouze jediné. Odhlásit se ze služby iTunes a změnit si pobyt na USA nebo Austrálii. Po vykonání tohoto kroku si už budete moci hru stáhnout.

pokemon-go-android-ios

 

Chytré telefony s operačním systémem Android to mají poněkud složitější. U nich je totiž zapotřebí si stáhnout instalační balíček, poté umožnit nainstalování této hry i mimo androidový obchod play.

Až to splníte, můžete se také těšit ze hry. Počítejte s tím, že se vám hra bude občas zmrazovat, je to právě kvůli neoficiální verzi.

Zbývá nám už jediné. Doufat v to, že vydání Pokémon Go v České republice na sebe nenechá dlouho čekat a brzy přijde. Doufat bychom měli také v tom, že z ní odstraní vývojáři veškeré technické chyby.

Tím nejhorším je ohromná spotřeba baterie. Po několika málo hrách vás bude telefon upozorňovat na slabou baterii a ještě k tomu bude dost přehřátý.

Je to kvůli tomu, že Pokémon Go využívá nejen neustálé připojení k internetu, ale také GPS, data z fotoaparátu a pokemon-aplikacevýkon čipu pro grafiku.

A to musíte uznat sami, že je pro telefon slušná zátěž. Pokud se chystáte hrát hru s kamarády venku, pak se na to dobře vybavte plně nabitým telefonem a do zálohy si pro jistotu vezměte taktéž plně nabitou power banku.

Nová hra Pokemon Go vs. staří Pokémoni

V čem se vlastně liší klasičtí Pokémoni od novinky Pokémon Go? Všichni jistě známe starou dobrou klasiku, která spočívala v chytání zajímavých tvorů, jejich tréninku či soubojích s ostatními spoluhráči.

Pokémon Go je oproti klasice poněkud jednodušší. Co se týče propracovanosti, tak tou nesahá originálu ani po kotníky. Je to fakt, ze kterého budou opravdoví fanoušci pokémona velice zklamaní.

Hra spočívá v tom, že si upravíte svého trenéra či trenérku v editoru, který je až zoufale omezený a vyrazíte do ulic lovit pokémony. V editoru si lze upravit pouze barvu oblečení tudíž by ani nemusel být. Pokémoni se mohou ukrývat kdekoliv.

pokemon-goPokud chcete pochytat co nejvíce pokémonů, pak se musíte připravit na dost dlouhou cestu. Procházky po okolí pro vás mohou být i zábavné, ale také zatraceně nebezpečné.

Může se vám klidně stát, že vás přejede auto, což není legrace. Hra vás sice varuje před různými nástrahami, ale při lovení můžete být zranitelnější, jelikož tolik nedbáte na bezpečí.

Hoďte po nich pokéball tak, abyste jej polapili. Tvorové se občas mohou bránit nebo vám dokonce utéci. Poté už je můžete krmit a vylepšovat jejich dovednosti. Pokébally nejsou omezené, tudíž si je musíte stále doplňovat.