Pokemon Go návod

Hra Pokémon GO je sice stále oficiálně k dispozici jen v některých zemích (Austrálie, Nový Zéland, Japonsko, Severní Amerika), ale to neznamená, že ji nemůžeme hrát i jinde. Však také v Česku má dost svých příznivců a další stále přibývají.

Kde stáhnout hru Pokemon Go?

Pokud patříte k nadšencům do Pokémonů, pustili jste se do hry a nevíte si rady s tím, jak vlastně funguje, máme pro vás pár tipů. Pokusíme se zodpovědět nejčastější otázky.

Nejčastější otázky a odpovědi týkající se Pokémon GO


Můžu si přejmenovat a přizpůsobit svého trenéra?

Samozřejmě. Přezdívky musí obsahovat pouze písmena a čísla, a pokud je daný nick už zabraný, máte prostě smůlu. Existuje také několik tónů pleti, barev vlasů a outfitů, ze kterých si můžete vybírat.

Tohle všechno si volíte hned při prvním spuštění hry.

Dostanu nějakého Pokémona do začátku?

Stručně řečeno: Ano.

Podrobněji: Jakmile si pojmenujete svého trenéra, profesor Willow (něco jako vedoucí všech trenérů) vás provede chytáním Pokémonů. Sice vám přímo nedá Pokémona, ale zničehonic se na mapě těsně ve vaší blízkosti objeví:

  • Bulbasaur
  • Charmander
  • Squirtle

Vybrat si můžete jakéhokoliv, čeká vás extrémně jednoduchá bitva, na jejímž konci Pokémona získáte. Jak později zjistíte, ne všichni Pokémoni se totiž nechají chytit.

Jak získat Pikachu?

pikatchu-pokemonNa začátku je to relativně snadné. Úplně poprvé se vám objeví známá trojice Pokémonů – Bulbasaur, Charmander a Squirtle.

Pokud ani jednoho z nich nechcete, můžete místo nich mít legendárního Pikachu! Je to trochu složitější, ale možná to stojí za to. Potřebujete se této trojce čtyřikrát vyhnout.

Musíte kolem nich projít a přitom žádného nesebrat. Pak se objeví ještě jednou a bude tam s nimi stát i Pikachu, kterého získáte normálním způsobem. Tohle obcházení prý trvá asi 40 minut.

Můžu si pojmenovat svého Pokémona?

Ano. Stačí jít do menu Pokémonů a upravit jméno.

Jak získám více Pokémonů?

pokemon-go-downloadLovení Pokémonů ve hře není moc dobře vysvětleno. Jednoduše by se dalo říct, že pokud se budete procházet, na nějakého občas narazíte. V mapě v aplikaci bude vidět nejdřív jako pohybující se listí.

Nápomocný je také šikovný indikátor v pravém spodním rohu obrazovky. Tam jsou totiž vidět tři nejbližší Pokémoni. Když na ně kliknete, uvidíte podrobnosti. Nejblíž je k vám ten, u kterého je jedna stopa.

Jakmile dojdete dostatečně blízko k hýbajícím se listům, Pokémon se na mapě objeví a vaším úkolem je chytit ho do Pokéballu. Házíte po něm Pokébally a musíte se trefit. Nejlépe to jde, když je ten barevný kruh nejmenší.

Kde najdu Clefairy, Pidgey, Horsea, …?

clefairy-pokemonSmyslem Pokémon GO je procházet se a zkoumat nová místa. Vodní Pokémony najdete u vody, uprostřed města budou spíš Pokémoni typu grass (tedy travní). Noční tvorové, jako zmiňovaní Clefairy a Gastly, se dají chytit v noci.

Nikdy však nelze s jistotou říct, že určitého Pokémona chytíte tam a tam. Musíte prostě chodit a zkoumat. A taky mít trochu štěstí.

Co mi pomůže najít, chytit a trénovat Pokémony?

Ve hře se dá koupit spousta vylepšení. Nemusíte za ně utrácet, někdy vypadnou i z Pokéstopu, nebo je dostanete při přechodu na vyšší level. Nejvíce se vám budou hodit následující:

  • Kadidlo (Inscence): Kadidlo po dobu 30 minut láká Pokémony blíž k vám.
  • Šťastné vejce (Lucky Egg): Vejce vám po dobu 30 minut zajistí dvojnásobný počet XP (tím pádem rychleji dosáhnete vyššího levelu).
  • Inkubátor (Egg Incubator): Zařízení, ve kterém se vyvíjí vajíčka, zatímco chodíte po městě.
  • Lákadlo (Lure Module): Vábí Pokémony k PokéStopu po dobu 30 minut. Ale pozor. Mohou vám je ukrást ostatní lidé, kteří jsou v blízkosti.

Co dělat s Pokémony, které mám dvakrát?

Darujte je profesorovi. U každého Pokémona máte možnost „Transfer“. To znamená, že ho darujete profesorovi a on vám za něj dá bonbony (candy) pro daný druh Pokémona. Candy slouží k tomu, aby byl Pokémon silnější nebo se vyvinul.

Kolik baterky hra žere?

To záleží na konkrétním typu telefonu. Zrovna málo to není. Nemůžete se divit, protože celou dobu při spuštění aplikace musíte mít rozsvícenou obrazovku.

Vývojář hry (Niantic Labs) přiznává, že se snaží řešit problémy s baterií a příští verze už by jí mohla spotřebovat méně. Takže si s sebou na lov do města vezměte raději powerbanku.

A kolik dat?

To je opět těžké říct, je to hrozně subjektivní. Ze zkušeností hráčů vyplývá, že to je asi 5 MB na hodinu. Může sežrat méně, anebo více. Záleží na tom, co přesně budete načítat atd. Opravdu se to nedá říct. Vyzkoušejte to sami a uvidíte.

Máte ještě nějaké otázky?