Pokémon Go na Android

pokemon-go-androidPokémoni byli velkým hitem devadesátých let a nyní se vrací v plné kondici. Přesunuli se však z televizních obrazovek a zastaralých videoher na chytré mobilní telefony.

A sluší jim to pořád stejně, fanouškovskou základnu mají tak mimořádnou, že už teď čítá miliony nadšených hráčů. Takže co všechno se dá říci o hře Pokémon Go na Android?

Pokemon Go jde na Android stáhnout poměrně jednoduše

Oficiálně se hrát zatím v ČR nedá, aplikace Pokémon Go byla spuštěna veřejně jen v několika západních zemích. Nicméně, pomocí jednoduché „kličky“ si jej můžete stáhnout do mobilu už nyní a během krátké chvíle začít hrát.

A za hraní nemusíte vůbec utrácet, tedy pokud neplánujete takzvané mikrotransakce – fungující i v jiných online hrách – které zabezpečí rychlý kariérní postup a spoustu Pokémonů během krátké chvíle.

Pro stažení musíte povolit instalaci z neznámých zdrojů, tuhle funkci mají obvykle chytré mobilní telefony blokovanou – a to samozřejmě z pochopitelných důvodů, na internetu číhá tisíc a jedna nástraha. Hrát lze samozřejmě nejen na operačním systému Android, ale i na iOS.

  • Hráčům se tedy meze nekladou, doporučené minimum je přístroj s nejméně 2 GB RAM a rozlišením displeje 720 na 1280 pixelů.
  • Zapnutá GPS? Ano, musí to tak být a internetové připojení by mělo být kvalitní, ideálně 3G nebo 4G, na „Edge“ si moc nezahrajete.

Objem dat není zrovna vysoký

Za den hraní spotřebujete maximálně jednotky megabitů dat, a to ještě musíte u Pokémonů strávit poměrně dost času a nedělat skoro nic jiného.

Sečteno a podtrženo, zatímco nároky na „šťávu“ v mobilu jsou vysoké, z datového balíčku od mobilního operátora neubyde prakticky vůbec nic. Na rozdíl od her, které jsou doslova žrouty gigabitů, tady jsou nároky nepoměrně skromnější.
Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function zemanta_related_posts() in /data/web/virtuals/391/virtual/www/domains/pokemania.cz/wp-content/themes/basic/content.php:69 Stack trace: #0 /data/web/virtuals/391/virtual/www/domains/pokemania.cz/wp-includes/template.php(724): require() #1 /data/web/virtuals/391/virtual/www/domains/pokemania.cz/wp-includes/template.php(671): load_template('/data/web/virtu...', false) #2 /data/web/virtuals/391/virtual/www/domains/pokemania.cz/wp-includes/general-template.php(168): locate_template(Array, true, false) #3 /data/web/virtuals/391/virtual/www/domains/pokemania.cz/wp-content/themes/basic/single.php(6): get_template_part('content', '') #4 /data/web/virtuals/391/virtual/www/domains/pokemania.cz/wp-includes/template-loader.php(98): include('/data/web/virtu...') #5 /data/web/virtuals/391/virtual/www/domains/pokemania.cz/wp-blog-header.php(19): require_once('/data/web/virtu...') #6 /data/web/virtuals/391/virtual/www/domains/pokemania.cz/index.php(17): require('/data/web/virtu...') in /data/web/virtuals/391/virtual/www/domains/pokemania.cz/wp-content/themes/basic/content.php on line 69
WordPress › Chyba

Na webu došlo k závažné chybě.

Přečtěte si informace o ladění ve WordPressu.