Pokémon Go – co to je?

Obrovský módní hit devadesátých let. Animovaná zvířátka z japonských luhů a hájů, co je milovaly všechny děti základní školou či školkou povinné.

Přesně to byli Pokémoni, boomu kolem nich se prostě nedalo uniknout. A po mnoha sezónách se zase vrací na scénu, vývojáři z kalifornského studia Niantic připravili novou herní pecku, která slaví obrovský úspěch i u nás. Zdánlivě jednoduchá mobilní aplikace dokáže zabavit na dlouhé hodiny. Jak je to možné?

Nebudete jen sedět u počítače nebo mobilu

Myslíte si, že ke hraní Pokémon Go stačí jen hbité prsty a joystick? Tahle hra je úplně jiná, pracuje totiž s principem „rozšířené reality“. Jinak řečeno, abyste mohli být úspěšní, musíte chodit z místa na místo – a to nikolivěk pomocí šipek na klávesnici.

A Pokémoni mohou být kdekoliv, možná najdete i místa, kde se jich vylíhne třeba celé hejno – náměstí, hlavní bulvár, zastávka MHD, muzeum, rozhledna a tak dále, chce to trochu cviku a brzy si hru přímo zamilujete.

Pokémoni se loví v takzvaných pokéstopech, tam si ostatně můžete ulít do mošničky i pár jejich vajec a počkat, až se nějaká potvůrka sama vylíhne.

Když dokráčíte do bezprostřední blízkosti Pokémona, uvidíte jeho ikonku na mapě.

A právě teď nesmíte váhat, ulovte ho do Pokéballu a vycvičte si nového mazlíčka. Odchyt je někdy hodně snadný, jindy zase vyplýtváte vícero pokusů – je to vlastně obdoba chytání motýlů do sítky, oblíbená kratochvíle našich prarodičů.

Jen s tím rozdílem, že tohle je lov víceméně digitální a žádnému zvířeti se při něm nic nestane.

Jděte na procházku a zvyšte si level

pokemon-go-downloadJednotlivé úrovně procházíte doslova a do písmene vlastníma nohama. Abyste se totiž zlepšovali, musíte s mobilem chodit někde v terénu a rozhodně tedy není radno vysedávat doma.

Ale pozor, vezměte si s sebou na delší cesty power bank, protože hraní Pokémon Go přeci jen poněkud vysiluje baterii chytrých mobilních telefonů.

Návyková hra pro celý svět? Bezesporu ano. Na sociálních sítích můžete shlédnout spoustu videí, kde se lovem fiktivních Pokémonů baví celé davy. Prostě si vyjdete na procházku do městského parku a ulovíte s kamarády pár animovaných potvůrek, nic zvláštního, zvyknete si.

Pokémoni jsou na světě už dvacet let a teď dostávají nový rozměr. A dokonce, jak zjistíte z pár kreslených vtípků, můžete díky hře Pokémon Go i zhubnout přebytečná kila – něco na tom je, protože se musíte při hře vlastně pořád hýbat.

Pokémon Go je zcela zdarma

K dnešnímu dni je oficiální cestou Pokémon Go dostupné pouze v USA nebo Austrálii, na tuzemský trh ještě v polovině července nedorazila – ale samozřejmě si ji můžete pomocí jednoduchého fígle stáhnout a brzy začít hrát. A ostatně, je to jen otázka času, možná to potrvá ještě pár hodin, možná pár dnů.

Po přehledném tutoriálu, kterým Vás provede profesor Willow, můžete začít výběrem prvního zvířecího mazlíčka. A akce může začít!

co to je pokemon goNezapomeňme dodat, že Pokémon Go je aplikace, která je zcela bezplatná – na rozdíl od dřívějších videoher nebo PC her žhavé současnosti. Za podobně zábavnou záležitost nezřídka vypláznete pro distributora i padesát euro, i v tomto tedy tkví sláva celé této novátorské hry.

Chce to zdánlivě málo – volný čas, plně nabitou baterku chytrého telefonu, maximální GPS signál a internet, co pokud možno nepadá. A nebojte se, zase tolik dat ze sítě sosat nebudete. Průměrný den hraní „stojí“ řádově jednotky megabitů, datový balíček od mobilního operátora se proto v základech určitě neotřese.

Boje s ostatními hráči – zábava na celý den

V takzvaných gymech (tj. tělocvičnách) můžete své svěřence trénovat, ale také si zabojovat s Pokémony, které vlastní Váš kamarád. A rozhodně nemusíte sedět vedle sebe, ale soupeřit můžete třeba i přes dvě ulice. No a jaké vlastně jsou systémové požadavky?

Android verze nejméně 4.4 s minimálně 2 GB RAM, mobilní síť v dosahu (kvůli rychlejšímu načtení aktuální polohy). A pozor – na tabletu samozřejmě hrát můžete, ale možná to nepůjde tak dobře, jako když budete mít v ruce klasický chytrý mobilní telefon. Jen a pouze pro ně je totiž Pokémon Go zaručeně kompatibilní, jinde může plynulost hraní trochu „skřípat“.

pokemon-go-android-ios

Velký hit letošního července, na kterém obrovsky vydělala společnost Nintendo. Stačilo jen pár dnů a akcie tohoto herního giganta, kterého zná každý, kdo seděl v devadesátých letech minulého století u dnes již zastaralých videoher, poskočily s hodnotou o více než tři sta procent směrem vzhůru.

Celkem 151 pokémonů k mání

První verze hry Pokémon Go se bude zaměřovat v zásadě jen na potvůrky z takzvané první generace, dostanete tedy možnost ulovit některé ze 151 animovaných zvířátek.

Bulbasaur, Charizard, Pikachu, Meow, Vulpix a spoustu dalších borců, kteří se mohou v arénách bít za Vaši celosvětovou slávu. Vodní, travní, električtí, kamenní a další Pokémoni jsou připraveni – jen je odhalit přímo v terénu.

Více než dvě stě druhů jednotlivých útoků, to je docela slušná porce, takže je zapotřebí své kreslené přátele trochu potrénovat. Hodnota zdraví bude mít čtyři základní ukazatele – žádné, minimální, střední a velmi silné poranění.

K dispozici budou i různé léčivé lektvary, budete si moci sehnat i lepší Pokéball a vybrat si zcela unikátní avatár až z 25 tisíc různých možností. Jídlo, léky, povzbuzovače, Pokémonům nesmí nic chybět!

Takže sečteno a podtrženo – pokud nechcete jít v letních měsících do lesa kvůli houbám nebo borůvkám, případně když nejste talent na nějaký sport a vůbec nechodíte ven s kamarády – tak možná díky Pokémon Go se Vám trochu změní život…
Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function zemanta_related_posts() in /data/web/virtuals/391/virtual/www/domains/pokemania.cz/wp-content/themes/basic/content.php:69 Stack trace: #0 /data/web/virtuals/391/virtual/www/domains/pokemania.cz/wp-includes/template.php(724): require() #1 /data/web/virtuals/391/virtual/www/domains/pokemania.cz/wp-includes/template.php(671): load_template('/data/web/virtu...', false) #2 /data/web/virtuals/391/virtual/www/domains/pokemania.cz/wp-includes/general-template.php(168): locate_template(Array, true, false) #3 /data/web/virtuals/391/virtual/www/domains/pokemania.cz/wp-content/themes/basic/single.php(6): get_template_part('content', '') #4 /data/web/virtuals/391/virtual/www/domains/pokemania.cz/wp-includes/template-loader.php(98): include('/data/web/virtu...') #5 /data/web/virtuals/391/virtual/www/domains/pokemania.cz/wp-blog-header.php(19): require_once('/data/web/virtu...') #6 /data/web/virtuals/391/virtual/www/domains/pokemania.cz/index.php(17): require('/data/web/virtu...') in /data/web/virtuals/391/virtual/www/domains/pokemania.cz/wp-content/themes/basic/content.php on line 69
WordPress › Chyba

Na webu došlo k závažné chybě.

Přečtěte si informace o ladění ve WordPressu.